Soldering/desoldering station; analogue; 50W; 150÷420°C; 230VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL-916-1
Tootja: SORNY ROONG INDUSTRIAL
Tootja tootekood: SL-916
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering/desoldering station; analogue; 50W; 150÷420°C; 230VAC
| Dimensions | 218x176x145mm |
| Temperature control | analogue, with knob |
| Soldering equipment features | built-in vacuum pump, LED bargraph, separate on/off switches for desoldering and soldering iron, separate temperature control for desoldering and soldering iron |
| Soldering iron supply voltage | 24V |
| Kind of heating element | standard |
| Station power | 50W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Desoldering iron vacuum | 500mm Hg |
| Desoldering iron supply voltage | 24V |