Fuse: PTC polymer; 300mA; Case: 2920
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SL030-60
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SL030-60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 300mA; Case: 2920
| Case | 2920 |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 300mA |
| Max. voltage | 60V |
| Max resistance | 4.8Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 600mA |
| Min. resistance | 1Ω |