Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 2920
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SL050-60
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SL050-60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 2920
| Case | 2920 |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 500mA |
| Max. voltage | 60V |
| Max resistance | 1.4Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1A |
| Min. resistance | 300mΩ |