Gas Discharge Tube (GDT), Low Capacitance, SL0902A Series, 90 V, Axial Leaded, 5 kA, 700 V
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
SL0902A090SM
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: SL0902A090SM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Gas Discharge Tube (GDT), Low Capacitance, SL0902A Series, 90 V, Axial Leaded, 5 kA, 700 V
| Mounting | SMD |
| Series | GDT |
| Height | 5.5mm |
| Body dimensions | Ø5x5.5mm |
| Diameter | 5mm |
| Min. insulation resistance | 10GΩ |
| Typical spark-over voltage | 90V |
| Surge arresters application | audio, video input/output protection, data transmission systems protection, surge supression, telecommunication devices protection |
| Type of surge arrester | surge arrester |
| Impulse discharge current (8/20µs) | 5kA |