Sound level meter; LCD,bargraph; Sound level meas: 30÷130dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL130W-2
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SL130W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound level meter; LCD,bargraph; Sound level meas: 30÷130dB
| Body dimensions | 220x180x32mm |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 31.5Hz...8kHz |
| Optional equipment | SL123 - AC relay module with 3m cable, SL124 - DC relay module with 3m cable, SL125 - 5m extention cable for microphone, TR100 stand |
| Measuring instrument features | 3 measuring ranges, frequency correction filters: A (similar to human ear characteristic), C (near flat frequency characteristic), MAX function, overflow indication, swivel condenser microphone Ø13mm, windshield |
| Standard equipment | mounting holder, windshield |
| Type of meter | sound level meter |
| Measurement | sound level |
| Weight without batteries | 285g |
| Sound level measuring range | 30...130dB |
| Sound level measuring accuracy | ±1.5dB |
| Sound level measuring resolution | 0.1dB |