Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 12A/250VAC; ON-ON; Leads: for soldering
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL15-121AJBJ-P3A-1JCN
Tootja: CANAL ELECTRONIC
Tootja tootekood: SL15-121AJBJ-P3A-1JCN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 12A/250VAC; ON-ON; Leads: for soldering
| Mounting | on panel, snap-fastener |
| Type of switch | slide |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Terminal pitch | 6.8mm |
| Mounting hole diameter | 29.8x10.8mm |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 31x11.4x9.8mm |
| Panel thickness | ≤ 2mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 12A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | red |
| Button marking | 115/230 |