Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL16A-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SL16A-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 28A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |