Fuse: PTC polymer; 2.5A; Case: 2920
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SL250
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SL250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 2.5A; Case: 2920
| Case | 2920 |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 2.5A |
| Max. voltage | 16V |
| Max resistance | 85mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5A |
| Min. resistance | 30mΩ |