Soldering station; analogue; 48W; 160÷480°C; Plug: EU; Display: LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL30-N
Tootja: SOLOMON SORNY ROONG
Tootja tootekood: SL30-N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering station; analogue; 48W; 160÷480°C; Plug: EU; Display: LED
| Dimensions | 170x116x96mm |
| Kind of display used | LED |
| Temperature control | analogue, with knob |
| Soldering equipment features | can operate in lead-free technology, displays tip's actual or set temperature |
| Soldering iron supply voltage | 24V |
| Kind of heating element | standard |
| Soldering iron length | 203mm |
| Station power | 48W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Length of soldering station - soldering iron lead | 1.15m |