Logger: sound; LCD; Sound level meas: 30÷143dB; 107x65x33mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL400
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SL400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logger: sound; LCD; Sound level meas: 30÷143dB; 107x65x33mm
| Operating temperature | 5...40°C |
| Interface | mini-USB |
| Dimensions | 107x65x33mm |
| Frequency | 20Hz...8kHz |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, frequency correction filters: A (similar to human ear characteristic), C (near flat frequency characteristic), low battery indicator |
| Standard equipment | hard case, USB mini cable for communication with PC |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | sound level |
| Sound level measuring range | 30...143dB |
| Sound level measuring accuracy | ±1.4dB |