Sound level meter; LCD; Sound level meas: 35÷130dB; 167x45x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL510
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SL510
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound level meter; LCD; Sound level meas: 35÷130dB; 167x45x20mm
| Body dimensions | 167x45x20mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | HOLD function, MIN/MAX function, windshield |
| Standard equipment | hand strap |
| Type of meter | sound level meter |
| Measurement | sound level |
| Weight without batteries | 160g |
| Sound level measuring range | 35...130dB |
| Sound level measuring accuracy | ±1dB |
| Sound level measuring resolution | 0.1dB |