Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 30A; Series: SLA; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SLA-S-124DMJ-F-C1
Tootja: SANYOU
Tootja tootekood: SLA-S-124DMJ-F-C1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 30A; Series: SLA; THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 640Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 30A / 250V AC |
| Contact current max. | 30A |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 0.9W |