Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; Cutout: Ø12.2mm; blue; gold-plated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SLB4-F-23
Tootja: STÄUBLI
Tootja tootekood: 23.3000-23
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; Cutout: Ø12.2mm; blue; gold-plated
| Mounting | screw, soldered |
| Connector | socket |
| Colour | blue |
| Contact plating | gold-plated |
| Mounting hole diameter | Ø12.2mm |
| Panel cutout diameter | 12.2mm |
| Current rating | 24A |
| Rated voltage | 1kV |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |