Power supply: switched-mode; LED; 50W; 12VDC; 8.4÷12VDC; 4.2A; 175g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SLD-50-12
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: SLD-50-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 50W; 12VDC; 8.4÷12VDC; 4.2A; 175g
| Output current | 4.2A |
| Supply voltage | 110...305V AC, 155...431V DC |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -20...90°C |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | SLD-50 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 280x30x16.8mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |