LED; UV-C; 140°; 100mA; 700mW; λd: 265-285nm; 3.6x3.6x3.2mm; 6÷8V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SML-LX3636VSC-TR
Tootja: LUMEX
Tootja tootekood: SML-LX3636VSC-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; UV-C; 140°; 100mA; 700mW; λd: 265-285nm; 3.6x3.6x3.2mm; 6÷8V
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6...8V |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 3.6x3.6x1.62mm |
| Viewing angle | 140° |
| Maximum power | 700mW |
| LED colour | UV-C |
| Wavelength | 265...285nm |
| LED lens | transparent |
| Optical power | 10mW |
| LED current | 100mA |