Tootekood: SMM02040C1001FB300
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMM02040C1001FB300
  • Diameter
  • Quantity in package
  • Temperature coefficient
  • Conform to the norm
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 1kΩ; 250mW; ±1%; -55÷155°C
Mounting SMD
Case MiniMELF
Power 250mW
Resistance 1kΩ
Type of resistor thin film
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%
Body dimensions Ø1.4x3.6mm
Diameter 1.4mm
Quantity in package 3000
Temperature coefficient 50ppm/°C