Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 330Ω; 250mW; ±1%; 50ppm/°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
SMM02040C3300FB300
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMM02040C3300FB300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 330Ω; 250mW; ±1%; 50ppm/°C
| Mounting | SMD |
| Case | 0204 minimelf |
| Power | 250mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 200V |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Body dimensions | Ø1.4x3.6mm |
| Diameter | 1.4mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |