Tootekood: SMM02040C5111FB300
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMM02040C5111FB300
  • Temperature coefficient
  • Conform to the norm
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 5.11kΩ; 250mW; ±1%
Mounting SMD
Case MiniMELF
Power 250mW
Resistance 5.11kΩ
Type of resistor thin film
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%
Body dimensions Ø1.4x3.6mm
Diameter 1.4mm
Temperature coefficient 50ppm/°C