Tootekood: SMM02040D1202BB300
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMM02040D1202BB300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 12kΩ; 0.4W; ±0.1%
Mounting SMD
Case MiniMELF
Power 400mW
Resistance 12kΩ
Type of resistor thin film
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±0.1%
Body dimensions Ø1.5x3.6mm
Diameter 1.5mm
Temperature coefficient 25ppm/°C