Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 499Ω; 0.4W; ±0.1%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMM02040D4990BB300
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMM02040D4990BB300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0204 minimelf; 499Ω; 0.4W; ±0.1%
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF |
| Power | 400mW |
| Resistance | 499Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 200V |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Body dimensions | Ø1.5x3.6mm |
| Diameter | 1.5mm |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |