Diode: switching; SMD; 75V; 0.15A; 4ns; SOT23; Ufmax: 1.2V; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMMBD2837LT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SMMBD2837LT1G
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 0.15A; 4ns; SOT23; Ufmax: 1.2V; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. forward impulse current | 450mA |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |