Transistor: N-MOSFET; unipolar
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMMBF4393LT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SMMBF4393LT1G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-JFET |
| Gate current | 50mA |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 30mA |
| Power dissipation | 225mW |
| On-state resistance | 100Ω |