AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 350 W, 24 V, 14.6 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMP350PS24
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: SMP350PS24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 350 W, 24 V, 14.6 A
| Output current | 14.6A |
| Supply voltage | 80...264V AC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | IT, medical applications |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | remote ON/OFF control |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |