Indicator: LED; flat; 24÷28VDC; 24÷28VAC; Cutout: Ø8.2mm; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMPD08214
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: SMPD08214
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; flat; 24÷28VDC; 24÷28VAC; Cutout: Ø8.2mm; IP67
| Operating voltage | 24...28V AC, 24...28V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | brass |
| Mounting hole diameter | Ø8.2mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | flat |
| Indicators features | with window pane |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |