Indicator: LED; prominent; 12÷14VDC; Cutout: Ø6.2mm; IP40; metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMQD06202
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: SMQD06202
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; 12÷14VDC; Cutout: Ø6.2mm; IP40; metal
| Operating voltage | 12...14V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | for soldering |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø6.2mm |
| Body colour | silver |
| LED diameter | 3mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |