Indicator: LED; prominent; 24÷28VDC; Cutout: Ø8.2mm; IP40; metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMQD08114
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: SMQD08114
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; 24÷28VDC; Cutout: Ø8.2mm; IP40; metal
| Operating voltage | 24...28V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø8.2mm |
| Body colour | silver |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | yellow |