Capacitor: metallized PPS; 100nF; 5mm; ±5%; 7.2x4.5x9mm; -55÷150°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMR5104J100J03L16.5CBULK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: SMR5104J100J03L16.5CBULK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: metallized PPS; 100nF; 5mm; ±5%; 7.2x4.5x9mm; -55÷150°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 7.2x4.5x9mm |
| Max. operating voltage | 63V AC, 100V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Alias | F211JL104J100ALG5C |
| Type of capacitor | metallized PPS |
| Lead length | 16.5mm |
| Climate class | IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 15V/μs |