Diode: Schottky rectifying; SMD; 60V; 5A; DO213AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMS560-3G
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SMS560-3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 60V; 5A; DO213AB
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 220pF |