Line Driver RS422/RS485, 4.75V-5.25V supply, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65176BDR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65176BDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Line Driver RS422/RS485, 4.75V-5.25V supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422 / RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 105°C |