Logic, Transceiver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65HVD1040QDRQ1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65HVD1040QDRQ1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic, Transceiver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Type of integrated circuit | CAN transceiver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | CAN |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 1Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 125°C |