Transceiver, RS485, 1 Driver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65HVD1176DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65HVD1176DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transceiver, RS485, 1 Driver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | half duplex, RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 40Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |