RS485 Transceiver IC, 1 Driver, 1 Receiver, 3 V to 3.6 V, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65HVD11DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65HVD11DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS485 Transceiver IC, 1 Driver, 1 Receiver, 3 V to 3.6 V, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | half duplex, RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |