Transceiver, RS485, Half Duplex, 1 Driver, 1 Receiver, 0.5 Mbps, 4.5 V to 5.5 V Supply, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65HVD22DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65HVD22DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transceiver, RS485, Half Duplex, 1 Driver, 1 Receiver, 0.5 Mbps, 4.5 V to 5.5 V Supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422, RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 500kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |