Transceiver RS485, 4.5V-5.5V supply, DIP-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65HVD3082EP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65HVD3082EP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transceiver RS485, 4.5V-5.5V supply, DIP-8
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | PDIP8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 200kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |