Differential Line Receiver RS422/RS423/RS485, 4 Drivers, 4.75V-5.25V supply, SOIC-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN65LBC173D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN65LBC173D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Differential Line Receiver RS422/RS423/RS485, 4 Drivers, 4.75V-5.25V supply, SOIC-16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | RS422, RS423, RS485 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 20mA |
| Number of receivers | 4 |
| Number of transmitters | 0 |
| Max operating temperature | 85°C |