Transceiver, 74ABT245, 4.5 V to 5.5 V, TSSOP-20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74ABT245BPWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74ABT245BPWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transceiver, 74ABT245, 4.5 V to 5.5 V, TSSOP-20
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | TSSOP20 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Technology | CMOS, TTL |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | bus transceiver |
| Max operating temperature | 85°C |