Latch, 74ABT29841, D Type Transparent, Tri State, 4.1 ns, 64 mA, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74ABT841ADW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74ABT841ADW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Latch, 74ABT29841, D Type Transparent, Tri State, 4.1 ns, 64 mA, SOIC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO24 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 10 |
| Technology | BiCMOS, TTL |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | D latch |
| Number of inputs | 1 |
| Number of outputs | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |