Flip-Flop, 74AHC174, D, 5.5 ns, 180 MHz, 8 mA, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SN74AHC174D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74AHC174D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Flip-Flop, 74AHC174, D, 5.5 ns, 180 MHz, 8 mA, SOIC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 6 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 40µA |
| Kind of integrated circuit | D flip-flop |
| Max operating temperature | 85°C |