Transceiver, 74AVC16T245, 1.2 V to 3.6 V, TSSOP-48
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74AVC16T245DGGR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74AVC16T245DGGR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transceiver, 74AVC16T245, 1.2 V to 3.6 V, TSSOP-48
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.2...3.6V DC |
| Case | TSSOP48 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 16 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 25µA |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | bus transceiver, level shifter |
| Max operating temperature | 85°C |