IC: digital; bus switch,FET; Channels: 8; IN: 1; SMD; SSOP20; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74CB3T3245DBQR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74CB3T3245DBQR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; bus switch,FET; Channels: 8; IN: 1; SMD; SSOP20; OUT: 1
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.3...3.6V DC |
| Case | SSOP20 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Integrated circuit features | 5V tolerant on inputs/outputs |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Quiescent current | 40µA |
| Kind of integrated circuit | bus switch, FET, level shifter |
| Number of inputs | 8 |