Latch, HC Family, 74HC573, D Type Transparent, Tri State, 43 ns, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74HC573ADWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74HC573ADWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Latch, HC Family, 74HC573, D Type Transparent, Tri State, 43 ns, SOIC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...6V DC |
| Case | SO20 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 80µA |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | D-latch transparent |
| Max operating temperature | 85°C |