Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74LV14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LV14APWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LV14APWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74LV14
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 6 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 20µA |
| Kind of gate | NOT |
| Max operating temperature | 125°C |