Binary Asynchronous Counter, LV Family, 185 MHz, 2 V to 5.5 V, TSSOP-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LV4040APWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LV4040APWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Binary Asynchronous Counter, LV Family, 185 MHz, 2 V to 5.5 V, TSSOP-16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Technology | CMOS |
| Kind of integrated circuit | 12bit, asynchronous, binary counter |
| Max operating temperature | 85°C |