IC: multiplexer; Ch: 2; SOIC16; 2÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LV4053ADR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LV4053ADR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: multiplexer; Ch: 2; SOIC16; 2÷5.5VDC
| Output current | 25mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | multiplexer |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2500 |