Buffer / Line Driver, 74LVC125, 1.65 V to 3.6 V, SOIC-14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC125ADR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC125ADR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Buffer / Line Driver, 74LVC125, 1.65 V to 3.6 V, SOIC-14
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...3.6V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 40µA |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | bus buffer |
| Max operating temperature | 125°C |