Buffer/Line Driver, Inverting, 74LVC1G06, 74LVC Family, 1.65V to 5.5V Supply, SC-70-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC1G06DCKR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC1G06DCKR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Buffer/Line Driver, Inverting, 74LVC1G06, 74LVC Family, 1.65V to 5.5V Supply, SC-70-5
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Kind of output | open drain |
| Kind of integrated circuit | buffer, inverting, line driver |
| Max operating temperature | 125°C |