Logic IC, NAND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SC-70, 74LVC1G132
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC1G132DCKR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC1G132DCKR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, NAND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SC-70, 74LVC1G132
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | NAND |
| Max operating temperature | 85°C |