Latch, 74LVC1G373, D Type, Tri State Non Inverted, 4 ns, 32 mA, SC-70
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC1G373DCKR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC1G373DCKR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Latch, 74LVC1G373, D Type, Tri State Non Inverted, 4 ns, 32 mA, SC-70
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | D latch |
| Max operating temperature | 85°C |