Flip-Flop, 74LVC1G79, D, 3.8 ns, 160 MHz, 32 mA, SOT-23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC1G79DBVT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC1G79DBVT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Flip-Flop, 74LVC1G79, D, 3.8 ns, 160 MHz, 32 mA, SOT-23
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SOT23 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Kind of integrated circuit | D flip-flop |
| Max operating temperature | 85°C |