Logic IC, Inverter, Dual, 1 Inputs, 6 Pins, SOT-23, 74LVC2G04
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC2G04DBVR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC2G04DBVR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, Inverter, Dual, 1 Inputs, 6 Pins, SOT-23, 74LVC2G04
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 6 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Kind of gate | NOT |
| Max operating temperature | 85°C |